Steam Denetim

1.) Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sol üst kısımdaki “Steam” yazılı kısma tıklayınız.                   

 

2.) Açılan pencereden “Ayarlar” butonunu tıklayınız.

 

3.) “Ayarlar” yazısına tıkladıktan sonra ekranınızda ayrıca bir ayarlar penceresi açılacaktır. Açılan bu pencere üzerinde 2. Sırada olan Aile seçeneğini seçin ve sağ taraftan “Aile görünümünü yönet” yazısına tıklayınız.

 

4.) Gelen pencereden ayarlarını yapmak istediğiniz seçenekleri belirledikten sonra sağ altta mavi kutu içerisinde ilerle yazan butona tıklayınız.

5.) Gelen Pencerede hesabınızda ve bilgisayarınızda yüklü olan oyunlar içerisinden çocuğunuzun oynamasına izin verdiğiniz oyunları seçebilirsiniz.

 

6.) Daha sonra oluşturacağınız aile kullanımı için bir kurtarma e-postası belirleyiniz. Mevcut hesaba ait e-posta adresinide kullanabilirsiniz.

 

7.) Kurtarma e-posta adresini girdikten sonra pin kodunu belirleyiniz.

 

8.) Kurtarma e-postasına bir pin kodu gönderilecek. Bu kodu gelen pencerede istenilen yere yazıp ileri butonuna tıklayınız.

 

9.) Gelen pencerede aile görünümünü anlatan bir anlatım ve ayar değişiklik penceresi mevcuttur. Sağ üst tarafta bulunan butonların en solunda insan sülietleri olan bir buton vardır. Aile görünümü etkin ise yeşil renklidir. Eğer kullanan siz iseniz butona tıklayarak normal kullanıma geçebilirsiniz, aile görünümünü kapatmak istediğinizde oluşturduğunuz pin kodunu isteyecektir. Bu kodu bilmeyen biri aile görünümünü kapatamaz.