Güvenli İnternet Günü 2022

Güvenli İnternet Günü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ev sahipliğinde Ankara’da düzenlendi.


Bir önceki yıl çevrimiçi olarak gerçekleşen Güvenli İnternet Günü, bu sene 8 Şubat 2022 Salı günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ev sahipliğinde gerçekleşti. Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) ve Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği’nin (BTİDER) de destekçisi olduğu programa Ankara’nın çeşitli bölgelerinden gelen ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı.

Güvenli İnternet Günü, ortaya çıkan çevrimiçi sorunlara ilişkin farkındalığı artırmak, interneti çocuklar ve gençler için daha güvenli ve daha iyi bir yer haline getirmek amacıyla her yıl kutlanmaktadır.


Güvenli İnternet Günü, dünyanın dört bir yanından milyonlarca destekçiyi “Daha iyi bir internet” için bir araya geltirerek bu konuda üzerine düşeni yapmaya teşvik etmektedir. Öğretmenler ve eğitimciler de dahil olmak üzere çeşitli paydaşların bu özel günü bir araya gelerek kutlaması, etkinliğe verilen önemi gösterdiği gibi aynı zamanda diğer paydaşların ve öğrencilerin farkındalığını da en üst seviyeye çıkarmaya çalışmaktadır.


Erişim Sağlayıcıları Birliği, güvenli internet kullanımı konusunda yaptığı çalışmalarla önde gelen kurumlar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda çalışmalarına www.guvendekal.org.tr sitesini kurarak başlayan Erişim Sağlayıcıları Birliği, ayrıca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği gibi bu alanda lokomotif olan kurumlarla da koordinasyon halinde çalışmalarını yürütmektedir.


Güvenli İnternet Günü etkinliklerinde her yıl olduğu gibi bu yılda aktif olarak yer alan Erişim Sağlayıcıları Birliği yönetici düzeyinde etkinliğe katılırken aynı zamanda stant kurarak öğrencilerle de bir araya geldi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği standı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yöneticileri de ziyaret etti. Stant ziyaretlerinde gerek bakan yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’a gerekse Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yöneticilerine ESB Genel Sekreteri Ömer Faruk SORGUN yapılan çalışmalar ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler verdi. Öğrencilerin kurumdan ayrılmasıyla birlikte bu yılki Güvenli İnternet Günü sona erdi.


Etkinliğe ait tüm fotoğrafları görmek için Galeri‘yi ziyaret edebilirsiniz.