Missing Consumer Key - Check Settings

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bilinçli internet kullanımını artırmak gayesiyle kâr amacı gütmeden çalışan bir kurumuz.

Neler Yapıyoruz?

Erişim Sağlayıcıları Birliği bünyesinde çevrimiçi güvenlik sorunlarıyla mücadele konusunda size en iyi öneri ve bilgileri sunup çocukların çevrimiçi olarak karşılaşabilecekleri riskleri yönetmelerine yardımcı olacak pratik önerilerde bulunuyoruz. Çocuğunuzun dijital dünyasına girmenizi ve bu dünyada ona gereken desteği vermenizi sağlıyoruz.

Günümüz internet kullanıcısına daha farkında bir bakış açısı kazandırarak bu bakış açısıyla günümüz teknolojisini daha dikkatli kullanmasına yardımcı oluyoruz. Bu çerçevede internetteki sorunların neler olduğunun tespitini yapıyor ve bu sorunlara getirdiğimiz çözüm önerilerini, herhangi bir kazanç gözetmeksizin kamu yararı adına elimizden geldiğince anlatıyoruz, aktarıyoruz. Türkiye’de dijital dünyayla muhatap olan ailelere ve bu ailelerdeki çocuklara ulaşmak için devlet ve okullar ile iş birliği içinde çalışıyoruz.

Amaçlarımız Nelerdir?

Kâr amacı olmayan bir kuruluş olarak başlıca gayemiz, ebeveynlerin çocuklarını dijital dünyada güvende tutmalarını sağlamak ve çocukların teknolojiden akıllıca ve güvenli bir şekilde yararlanmasına yardımcı olmaktır.

Bireylerin ve çocukların çevrimiçi olarak karşılaşabilecekleri riskleri araçlar, ipuçları ve kaynaklar yoluyla vererek onların bu risklere karşı uyanık olmalarını sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratan pratik önerilerde bulunmak başlıca vazifelerimizdendir.

Yaptığımız her şey, çocukların çevrimiçi ortamda güvende olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bunu, çocukları çevrimiçi ortamda güvenli davranmaya teşvik ederek, potansiyel riskleri belirlemelerine ve çevrimiçi olarak karşılaşabilecekleri riskleri azaltmalarına yardımcı olarak, yardıma ihtiyaç duydukları taktirde ne yapacaklarını ve nereye gideceklerini bilerek yapmaktayız.

Amacımız, bilgi teknolojileri ve internet güvenliği alanında Türkiye’de ve dünyada kurumumuzu, ilgili alanda yürütülen faaliyetlerin öncülüğünü yapan etkin ve saygın bir konuma yükseltmektir.