ANA SAYFA > KONTROLLER > TWITTER

1) Çocuğunuzun telefonundaki “Twitter” uygulamasına gidin ve menüyü görmek için profil resmini tıklayın. Menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçiniz.


2) Bir sonraki menüde “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine dokununuz.

3) “Tweet”lerin altında “Tweetlerini Korumaya Al” seçeneğini işaretlediğinizden emin olun, böylece yalnızca onayladığınız kişiler tweetlerinizi görebilir.

4) Fotoğraf etiketleme: Menüyü açmak için alttaki metne dokunun ve bunuYalnızca izlediğiniz kullanıcılar sizi etiketleyebilir” olarak ayarlayınız.

5) Direkt Mesajlar: Menüyü açmak için metne dokunun ve yalnızca takip ettiğiniz kişilerin doğrudan mesaj gönderebildiğinden emin olmak için “Mesaj isteği al” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olunuz.

6) Canlı video: Canlı yayın yapmak istemiyorsanız, bu seçeneğin işaretli olmadığından emin olunuz.

7) Bulunabilirlik ve Kişiler: Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi kullanarak başkaları tarafından Twitter’da bulunmak istemiyorsanız, bu seçeneklerin işaretli olmadığından emin olunuz.

8) Güvenlik: Uygunsuz içerik görmemek için “Hassas içerik barındırabilecek medyaları göster” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. Ayrıca bu kısımda, “Engellenen Hesaplar” kısmından engellediğiniz hesapları ve “Sessize Alınanlar” kısmından “Sessize alınan hesaplar”ı ve “Sessize alınan kelimeler”i yönetebilirsiniz.

9) Bildirme ve Engelleme: Bir kişiyi engellemek için, Twitter profillerine gidin, ekranın üst kısmındaki üç düğmeyi tıklayın ve Engelle”yi seçin. Böylece engellemiş olduğunuz hesap, sizin hesabınızı göremez.
Bildirmek için , aynı menüden “Bildir” i seçin ve neden bunları bildirdiğinizi belirtin. O hesabın paylaşımlarını bildirmek veya engellemek istemiyor fakat sadece görmek istemiyorsanız, “Sessize al” seçeneğini seçerek, o kullanıcıyı takipten çıkarmayıp sadece paylaşımlarını anasayfanızda görmemiş olursunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

*