Missing Consumer Key - Check Settings

Twitter Denetim Rehberi

1. “Twitter” uygulamasına gidin ve menüyü görmek için profil resmini tıklayın. Menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçin.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Bir sonraki menüde “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine dokunun

 

 

 

 

 

 

 

 

3. “Tweet”lerin altında “Tweetlerini Korumaya Al”seçeneğinin işaretlediğinizden emin olun, böylece yalnızca onayladığınız kişiler tweetlerinizi görebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Fotoğraf Etkitekleme: Menüyü açmak için alttaki metne dokunun ve bunu “Yalnızca takip ettiğin kişiler seni etiketleyebilir” olarak ayarlayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Direkt Mesajlar: Menüyü açmak için metne dokunun ve yalnızca takip ettiğiniz kişilerin doğrudan mesaj gönderebildiğinden emin olmak için “Mesaj isteği al” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Canlı video: Canlı yayın yapmak istemiyorsanız, bu seçeneğin işaretli olmadığından emin olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Bulunabilirlik ve kişiler: Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi kullanarak başkaları tarafından Twitter’da bulunmak istemiyorsanız, bu seçeneklerin işaretli olmadığından emin olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Güvenlik: Uygunsuz içerik görmemek için “Hassas içerik barındırabilecek medyaları göster” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. Ayrıca bu kısımda, “Engellenen Hesaplar” kısmından engellediğiniz hesapları ve “Sessize Alınanlar” kısmından “Sessize alınan hesapları” ve “Sessize alınan kelimeleri” yönetebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Bildirme ve engelleme: Bir kişiyi engellemek için, Twitter profillerine gidin, ekranın üst kısmındaki üç düğmeyi tıklayın ve “Engelle”yi seçin. Böylece engellemiş olduğunuz hesap, sizin hesabınızı göremez.

Bildirmek için , aynı menüden “bildir” i seçin ve neden bunları bildirdiğinizi belirtin.

O hesabın paylaşımlarını bildirmek veya engellemek istemiyor fakat sadece görmek istemiyorsanız, “Sessize al” seçeneğini seçerek, o kullanıcıyı takipten çıkarmayıp sadece paylaşımlarını anasayfanızda görmemiş olursunuz.