1.) PlayStation Network hesabınızı kullanarak sisteme giriş yapın ve Ana Menüden d-pad’de yukarı ve ardından “Ayarlar” simgesini vurgulayana kadar sağa basın. “Ayarlar”ı açmak için X düğmesine basın.

 

 

 

 

 

2.) “Ayarlar” menüsünde aşağı kaydırın ve “Ebeveyn Kontrolleri/Aile Yönetimi”ni seçin.

 

 

 

 

 

3.) “PS4 Sistem Kısıtlamaları”nı seçin. PIN istenirse, sistem varsayılan PIN’i “0000”dır.

 

 

 

 

 

4.) “PS4” Sistem Kısıtlamaları içinde, Sistem Kısıtlama Parolasını değiştirin ve “Yeni Kullanıcı Oluşturma”yı engelleyin, bu, herhangi birinin konsolda Ebeveyn Kısıtlamaları olmayan yeni kullanıcılar oluşturmasını durduracaktır. Yalnızca çocuğunuz için kısıtlamalar istiyorsanız 5. adıma gidin, “Varsayılan Ebeveyn Denetimleri” tüm konsolda kısıtlamalar oluşturacaktır.

 

 

 

 

 

5.) “Aile Yönetimi”ni vurgulayın ve X düğmesine basın. Ardından PlayStation Network hesabınızı kullanarak oturum açın. Bu hesap sizin ebeveyn hesabınızdır ve çocuğunuz için, hesabınızla bağlantılı bir hesap oluşturacağız ve bu hesap, onları izlemenize ve onlar için kısıtlamalar belirlemenize olanak tanır.

 

 

 

 

 

6.) “Şimdi Kur”u seçin. E-posta adresini hesabınızla doğrulamadıysanız, bunu şimdi yapmanız gerekecektir. “Zaten Doğrulandı” ve ardından “Devam” öğesini seçin.

 

 

 

 

 

7.) “Kullanıcı Oluştur” u seçin. Şimdi çocuğunuzun ayrıntılarını girin ve “İleri” yi seçin. Son olarak, “Kabul Et” seçeneğini seçin.

 

 

 

 

 

8.) Artık, çocuğunuzun erişebileceği oyunların/DVD’lerin/Blu-Ray’lerin maksimum yaş derecelendirmesini, ayrıca PlayStation VR ve İnternet Tarayıcısının kullanım kısıtlamalarını seçebileceğiniz “Ebeveyn Kontrolleri” ekranında olacaksınız. “Onayla”yı seçin.

 

 

 

 

 

9.) Çocuğunuzun PlayStation ağına katılmasına izin vermek istiyorsanız “İzin Ver”i seçin (Çevrimiçi oyunlar oynamak, demoları indirmek ve PlayStation Store’dan yeni oyunlar satın almak için PlayStation Network gereklidir).

 

 

 

 

 

10.) Artık çocuğunuzun PlayStation Network kullanımına kısıtlamalar getirebilirsiniz (PlayStation Network için ebeveyn kontrollerini ele alan ayrı bir kılavuz vardır). Uygulamak istediğiniz kısıtlamaları seçin ve ardından “Onayla”, “Tamam”ı ve ardından bir sonraki ekranda “Kabul Et”i seçin.