1. Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girin ve “Ekran Süresi” seçeneğine dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. “Sürdür” seçeneğine dokunarak ilerleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. “Bu çocuğumun iPhone’u” seçeneğine dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Çocuğunuzun ekrandan uzakta geçireceği zaman aralığını ayarlamak için saat aralığını girin ve “Atıl Süreyi Ayarla” kısmına dokunun. Atıl süre, çocuğunuzun hiçbir şekilde telefonu kullanıma açamayacağı zaman aralığını belirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Atıl süre kısıtlamalarını girdikten sonra “Uygulama Sınırlamaları” sayfası otomatik olarak gelecektir. Hangi uygulamaları sınırlamak istiyorsanız başlıklara dokunarak işaretleyin ve uygulama sınırlarını ayarla kısmına dokunarak ilerleyin. Bu kısım, çocuğunuzun telefonu kullanmasına izin verdiğiniz zamanda hangi uygulamaları kaç saat kullanabileceğini belirleyebileceğiniz ayarlar kısmıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Belirlediğiniz uygulamaları gün içerisinde kaç saat kullanmasını istiyorsanız zaman dilimi olarak girin ve tekrar uygula sınırlarını ayarlaya dokunun. Uygulama kullanma saatini belirledikten sonra “İçerik ve Gizlilik” ayarları otomatik olarak gelecektir. “Sürdür” e dokunarak devam edin.

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Ebeveyn parolasını belirleyip “Sürdür”e dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Parolayı belirledikten sonra 4 kategorinin olduğu sayfa gelecektir. Bu sayfada “Atıl Süreyi”, “Uygulama Sınırlarındaki” zaman kısıtlamasını yeniden düzenleyebilirsiniz, “Her Zaman İzin Verilen” kısmında seçeceğiniz uygulamalar kısıtlamalara takılmayacaktır. “İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları” kısmına dokunarak ilerleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Gelen sayfanın en üst kısmında bulunan “İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları” butonunu etkinleştirdikten sonra sayfada görünen bütün başlıkları düzenleyebilirsiniz.

Örnek olarak “İzin Verilen Uygulamalar” kısmına girdiğinizde, kapattığınız uygulamalar silinmeyecek fakat görünmez olacaktır. Buton tekrar aktif hale getirilene kadar telefonda görünmez halde kalacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. İkinci bir örnek olarakta “İçerik Sınırlama” kısmına girdiğimizde gelen kategorilerden çocuğunuzun izleyeceği filmleri, gireceği web sitelerinin içeriği gibi çok sayıda sınırlama seçeneklerini kontrol edebilirsiniz.