ANA SAYFA > KONTROLLER > INSTAGRAM

1) Varsayılan olarak, tüm profiller Instagram üzerinde Genel’dir. Profil sayfasının sağ üstündeki 3 nokta simgesine basarak “Ayarlar”dan “Gizli Hesap” seçeneğini aktif hale getiriniz.

2) İstemediğiniz takipçileri kaldırmak: Profilinize gidin ve ekranın üst kısmındaki “Takipçiler”e dokununuz ve kaldırmak istediğiniz takipçileri seçiniz. Takipten çıkardığınız zaman karşı tarafa bildirim gitmeyecektir, ancak yayınlarınızı artık görmeyecekler.

3) Yorumları güvende tutmak: Profil simgesini ve ardından menüyü görmek için ekranın sağ tarafındaki üç noktayı seçiniz. “Yorum kontrolleri”ne dokununuz. “Rahatsız Edici Yorumları Gizle” butonunun açık olduğundan emin olunuz.

4) Bir kullanıcıyı takip etmekten vazgeçmek: Belirli bir kullanıcının içeriğini görmek istemiyorsanız veya gördüklerinizi beğenmiyorsanız, bu kişiyi takip etmekten vazgeçmeniz yeterlidir. “Takip” kısmına dokunarak takip ettiğiniz profillerin bulunduğu listeye gidebilirsiniz. Bu listede profilin karşısında bulunan “Takip”e dokunarak gelen seçenek menüsünden “Takibi Bırak”diyerek takibi bırakabilirsiniz.

5) Yorumları kapatmak: Paylaşımın üstünde bulunan dikey üç noktaya dokunduğumuzda gelen seçeneklerden “Yorum Yapmayı Kapat”a dokunarak bütün yorumları kapatabilirsiniz.

6) Hikaye Ayarlarını Yönetme: Yalnızca kendi takipçilerinizin, hikayelerinize yanıt göndermesine izin vermesini sağlayınız. Bunlar kamuya açık değil direkt mesajlardır.

7) Bir Kullanıcıyı Engelleme Ve Uygunsuz Içeriği Bildirme: Bir kullanıcının profilinin sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunarak engellenebilir veya içeriği uygunsuz olarak raporlanabilir. “Engelle” ve / veya “Şikayet et”i seçiniz.

8) Kötüye kullanım veya spam için bir yorum bildirme: Gönderinin altındaki yorumu seçiniz. Ekranın üst kısmındaki ünlem işaretine dokununuz. “Spam Veya Sahtekarlık” veya “Kötü Amaçlı İçerik”e dokunun. Yorumun kötüye kullanıldığına ilişkin bir neden seçiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

*